degismek isteyenler içeri

Değişmek İsteyenler İçeri

Her insanın geçmişini teker teker tekrar etmesi ile oluşan piskolojik düzenin düşüncelere karşı olarak %45 lik beyin durumunu kontrol altına alındığı bilimsel açıklamalar ile kesinleşmiştir. Alışkanlık insanların beyinsel mücadelesi ile birleşerek anlık olarak sürdürülen hipnoz sistemidir. 1  yılda 365 günün oluşundan her dakika insanların değişim mücadelesi içirisine girişine ve değişim mücadelesindeki en etkili yöntemleri beş madde ile yardımcı olacağız.

 

  • İnkar, Kendinizi Kandırmama Aşaması 

inkarcı bir yapı, karamsar düşünce ve kendinizi kandırma aşaması.  Alışkanlık haline gelen ve hiç bir zaman insan için faydası olmayan bir yapının hatta yaşam tarzını etkileyen kötü bir yetenek olarak bilinmekte olup insanın kendisini kandırması ile bütünleşmesidir. Bu aşamaları atlatmak için ulaşabilmek ve yardım almak bol bol kitap okumak gibi bir durumun olduğunu unutmama gibi hobilere yönelmek, rahatlatıcı müzikler dinlemek genel olarak tavsiyelerdir.

 

  • Niyetlenme, Odaklanma

Niyetlenme aşaması insanların yaşam tarzını belirleyerek ne kadar çaba gösterdiğini dışına ifade ederken ölçümler ile birazda zamana gösterilen saygının yıllar içindeki değişimin vermiş olduğu odaklanma ile başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

  • Hazırlanın Değişiyoruz !

Hazırlık sefasını sürmek için artık geri adımlar kalıyor. Bizlere öğretmiş olduğu negatif alışkanlıklar veya kişilere karşılık olarak eğlenceli bir hal alarak pozitif duruma çevirmesi inanın ki sizi hazır hale getirmiş demektir. Değişime başladığını hissettiğiniz anda emin olun ki ya bir sosyal aktiviteli gününüz başlıyor yada spor salonunda yerinizi almış demektesiniz.

  •  Eylem ve Çevreye bilgi verme

Eylem ve ciddi kararlılık ile hakikaten çevrenizi karşınıza almış bulunmakta olarak kesinlikle bu kararınızı çevrenize bildirecek ve düzenli olarak değişimi çevrenize duyuracaksınız.  Sağlıklı olarak yaşamın en iyi noktasına ulaşmış olarak motive olmuş bir insan haline gelerek eyleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

  • Devamlılık Serüvene Devam !

 

Hakikaten değişimin sonuçlarını almaya devam ederken başarılı olan serüvendeki uzun yolculuğumuz ile birlikte yılların vermiş olduğu o geçmişteki izlerden kurtulup çevrenize daha farklı görünmüşsen hakikaten çok başarılı ve sabırlı bir insansın demektir.  Artık size düşen görev bol bol aktivite yaparak kendinizi istediğiniz dal ve dallarda mutlu etmek için düşünün. Artık yaz tatilinizde yalnız değilsiniz, can sıkıntısı  çektiğiniz o yıllarda spora başladıysanız muhteşem fizik ile yaz tatilinizin tadını doyasıya çıkartmaya başlayınız.

Not: yazmış olduğumuz 5 madde belki çok kısa fakat en etkili yöntemlerdir. Değişim insanlar için çok ve çok önemli hatta çokta takıntılı bir konu haline gelmiştir.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.