Anne Çocuk İlişkisi

 

Anne Çocuk İlişkisi 

 

Dünya da hamilelik sürecinde olan tüm kadınlarımız hamile kalması süreciyle başlayan anne-çocuk ilişkisi o dakikadan Sonra fiziksel temas vede beslenme yoluyla daha da gelişerek ömür boyu sürecek bir iletişim vede sevgi bağı haline gelişmektedir. Bir çocuğun ilk seçecegi ve iletişim kuracağı tek şey annesidir. Annenin çocuğunu beslemesi, sevgisini, ilgilenmesi ve onu hayata bağlaması çocukta güven ve de sevgi duygusu oluşturur.

           

SAĞLIKLI ANNE ÇOCUK İLİŞKİ

 

Burada anne cocuk ilişkisinde fiziksel temasını önemli bir şekilde sunuyoruz. Annenin kokusu, sevgisi, sıcaklığı, vücut ısısı, sesi vede bakışları çocukla arasındaki bağı daima güçlendirir. Bu duygulardan ise yoksun büyüyen çocuklar ise büyüdüğünü ruhsal sorunlar Yaşaya bilirler. Özellikle            0-3  0-5 arası çocuklar anne bebek ile olan ilişkisi çocuğun ruhsal hayatını ve öz güven duygusunu hatta bir anne çocuğun temelini bu şekilde oluşturur.

Anne ise çocuğun anlaması için anadilini keşfetmesi için dünyayı anlaması hatta çocuğun davranışlarını kontrol etmesi için daima anneyi taklit ederek çocukların bu yöntemle geliştiğini anneyle biliyoruz sevgili okurlarım. Her çocuk doğarken biyolojik yapısı düşünceleri zekası duygusal vede sosyal gelişimi çocuklar açısından hatta başkalarından ve özellikle öz kardeşlerinden bile farklı lardır. Bu nedenle anneler çocuk yetiştirmek en önemli noktası, her çocuğa farklı tutumlarla yaklaşması ve içinde bulunan hayatın şartlarına çok dikkat etmesi gereklidir. Tabi bu durumda altına çizerek belirtiyorum ilk 18 ay içinde eğitim biçimi çocuğun Yetiş tirilmesi, ve onunla kurulan duygusal yaklaşım, etkileşim, çocukta güven duyguları oluşturduğunu hepimiz biliyoruz sevgili anneler olarak okurlarım.

 

ANNE ÇOCUK İLİŞKİSİNE DİKKAT!!

 

Bebeklik döneminde  anneye bağımlı olan çocuklar ise 4 5 yaş ların dan itibaren birey olmayı hatta büyüdüğünü keşfederler, ve bu dönemde de annenin tavırları değişmesi gerçekten kaçınılmazdır. Bu sıkıntılı dönemde ise anneyi zor günlerin beklediğini hatta çocuk ile anenin ilişkisi devam etmesi için annelerin dikkatle yapması gereken şeyler ise Şunlardır.

Çocukları daima dinleyin hatta her söylediği şeylere kulak verip cevaplayın dünyaya gözlerini açtıktan sonra bizlere olan güvenlerini sarsmamamız lazım. Çocuğunuzu ne olursa olsun daima dinleyin ona karşı yumuşak olun her ne hata yaparsa yapsın yumuşak davranarak onlara kararlı bir şekilde yaptığı hatayi güzelce söylemek lazım.

 

 

Evet sevgili okurlarım bu makalemizde teyz etigimiz şey çocukla anne ilişkisi adına yazmış Olduğumuz makaleyi sizlerle paylaşmak istedim inşallah güzel bir bilgi vermiş Oluyor uz siz değerli kullanıcılarımıza şimdiden herkese tek tek teşekkür ediyoruz esenliklerle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir